Zpět

Kdy pojistit vozidlo při převodu?

Dobrý den, budu kupovat nové vozidlo a nevím od kdy musím mít nové pojištění. Prodejce ho má pojištěné, ale nevím jestli s ním můžu ještě jet domů nebo musím hned sjednat nové pojištění

Podle zákoná je za sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) odpovědný vlastník vozidla. Teoreticky od sepsání smlouvy musíte vědět, že vozidlo je pojištěné. Prodávající totiž na základu dokladu o prodeji může své pojištění zrušit. Pojištění vozidla ještě před podpisem smlouvy nebo právě po něm je tedy ideální. Odpadne tím i riziko, že dopravní úřad nebude chtít vozidlo přepsat bez nového pojištění.

V praxi při prodeji mezi soukromými subjekty se tyto subjekty často dohodnou, že prodávající zruší své pojištění až druhý den, aby s tím mohl kupující ještě odjet domů a měl dost času ke sjednání nového pojištění. Toto lze však doporučit pouze pokud se s prodávajícím dobře znáte a důvěřujete mu. Vždy je lepší sjednat si pojištění idhned. V dnešní době je možné jej sjednat jednoduše po telefonu nebo i online např. na našich stránkách.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Sledujte nás na sociálních sítích: